Prof. dr. Patrick de Pelsmacker
Prof. dr. Patrick de Pelsmacker is hoogleraar marketing aan de faculteit Toegepaste Economische Wetenschappen van de Universiteit Antwerpen en deeltijds hoogleraar aan de Universiteit Gent.
De Pelsmacker is een internationaal erkende expert op het terrein van consumentengedrag en commerciële communicatie. Hij heeft zich in zijn onderzoek met uiteenlopende onderwerpen beziggehouden, waaronder merkstrategieën, mediastrategieën, eye tracking en reclame-effecten van interactieve digitale televisie.
De afdeling Communicatiewetenschap van de Universiteit van Amsterdam (UvA) en de Stichting Giep Franzen Fellowship hebben eind 2007 het Giep Franzen Fellowship ingesteld. Hiermee willen zij stimuleren dat het wetenschappelijke werk wordt voortgezet dat Giep Franzen heeft verricht als bijzonder hoogleraar Commerciële communicatie aan de UvA. In 2008 is het fellowship ondergebracht bij SWOCC.
De Giep Franzen/SWOCC fellow is bij voorkeur een internationale wetenschapper op het terrein van merken en communicatie. De gasthoogleraar houdt zich voornamelijk bezig met onderzoek, hetgeen bij voorkeur resulteert in een SWOCC publicatie. Patrick zal voor SWOCC een publicatie schrijven over fear appeals. Hoe worden fear appeals toegepast en welk effecten worden bereikt in een commerciële context?